Bizi Takip Edin

logo
Online Etüt Merkezinde Matematik birebir canlı dersler ile hizmetinizdeyiz

Matematik
Özel Ders

İstediğiniz saat aralıklarında online matematik dersi almak için formu doldurmanız yeterli.

Neden Online Matematik Dersi Almalıyım?

Online eğitimin son dönemde popüler hale geldiği mâlum. Öncelikle pandemi nedeniyle yüzyüze eğitime mecburi ara vermek ile başlayan online eğitim süreci bizlere bu tür bir eğitim sisteminin ne denli faydalı ve avantajlı olduğunu gösterdi. Matematik, sözel derslerden farklı olduğu için online ders için uygun olup olmadığı konusunda tereddüt edenler olsa da bu güne kadar gerçekleştirilen online matematik derslerindeki neticeler gösteriyor ki; öğrenciler özellikle birebir işlenen derslerde had safhada bir başarı ivmesi yakalıyorlar. Bunda şüphesiz online eğitim sırasında görsel/işitsel pek çok teknolojik materyalin kullanılması gerçeği var. Öğrenci ile öğretmenin sanki gerçek bir temasta bulunması gibi her türlü teknolojik imkân ile verimli bir öğrenim alanı oluşturuluyor. Online Etüt Merkezi ise, matematik dersinde öncü teknikleriyle, matematikte zorlanan öğrencileri başarıya ulaştırmaya aday. Siz de bu eğitimlerden evinizde yahut istediğiniz her yerde, konforla, istediğiniz zaman eksikliklerinizi tamamlamak üzere faydalanabilirsiniz.

Matematiksel olarak gösterilemeyen hiçbir araştırma gerçek bilim sayılamaz.

Leonardo da Vinci

Matematik Gerçekten Zor Mu?

Matematik; hangi seviyede olursa olsun hep diğer derslerin arasında “zor” olarak nitelendirilen bir ders olmuştur.

“Hocam ben matematik yapamıyorum”

“Anne ben matematiği anlamıyorum”

“Matematik çok zor, çalışsam da yapamıyorum…” Bunun gibi çoğaltılabilecek pek çok örneğe öğrenciler arasında sıklıkla rastlarız.

Matematiğin hep zor ve anlaşılmaz olduğu söylense de bu söylemin ardında sıklıkla atlanan bir konu vardır. Normal şartlarda ders çalışma düzeni -çoğunlukla- ezbere yöntemlerle gerçekleştirilir. Özellikle sözel derslerin getirdiği bir alışkanlık olarak ezber yaparak belli başlı sorulara yine belirli kalıp cevaplar üzerinden test sistemine göre bir çalışma rutini takip edilir. Oysa matematik sağlam bir temel üzerine çıkılacak inşaat gibi düşünülmelidir. Ezberlemek yerine mantık çerçevesine oturtulacak kurallar ile sağlıklı ve sağlam bir ilerleme mümkün olabilir. Ezber, her zaman unutmayı beraberinde getirir ve çoğunlukla birden fazla bilgiyi yüklemeye çalışan öğrenci zihni için bu unutma çok kolay ve hızlı gerçekleşecektir. 

 

Matematiği zor olarak kodlayan zihin kalıplarını yıkmanın birinci yolu ise, zor olanın üstüne gitmektir. Öncelikle kafanızdan “yapamam, edememi anlamıyorum” gibi ezberlediğiniz olumsuz yargıları yıkmalısınız. Unutmayın, zihnin önündeki tek engel olumsuz düşüncelerdir. Her konuda olduğu gibi burada da inanmak, başarmanın yarısıdır.

Zihin çok kolay kandırılabilir. Önce inanmasanız bile tekrar ettiğinizde bir süre sonra beyin onu gerçek olandan ayırt edemeyecek ve kendince gerçek kabul edecektir. Şaşırtıcı bir gerçek fakat araştırmalar gösteriyor ki; son derece sağlıklı bir kişiyi karşınıza alıp ısrarla “hastasın, nefesin daralıyor, kalbin hızlanıyor” diye tekrar ederek ona kalp krizi geçirtebilirsiniz.

İnanç kısmını zihninizde oturttuktan sonra muhakkak önemli ikinci nokta ise doğru adımlar atmaktır. Herkesin öğrenme biçimleri, anlama kapasitesi ve öğrenme hızı farklıdır. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan kaçınarak, uzman öğretmenlerden destek alarak ilerlemeniz, gelişiminiz için son derece önemlidir. Yıllarca çok çeşitli öğrencilerle karşılaşan öğretmenler artık karşısına gelen öğrenciyi her yönüyle iyi ve doğru analiz edebilmekte, bu anlamda doğru bir stratejik plan ile yönlendirmeler yapmaktadır.