Bizi Takip Edin

logo
Online Etüt Merkezinde Matematik birebir canlı dersler ile hizmetinizdeyiz

Pandemide Derslerden Geri Kalan Öğrenciler Ne Yapmalı?

Evet maalesef bütün dünyayı etkisi altına alan bir salgın ülkemizde de eğitimi uzun süre sekteye uğrattı. Online eğitim ile resmi olarak tanışılsa da ilk etapta bazı öğrenciler çeşitli sebeplerden bu düzene uyum sağlayamadı. Özellikle küçük çocukların okuldan uzak kalması derslerinde bazı eksiklikler meydana getirdi. Bütün bunlar bir gerçek fakat şimdi kaybettiklerinize değil, ne yapabileceğinize odaklanma zamanı!

Öncelikle eksiklerinizi belirlemek için uzman bir kimseden destek almanızı muhakkak öneriyoruz. Bir tedavinin ilk aşaması hastalığı kabul edip teşhis koymaktır. Bu aşamada eksiklerinizi spesifik olarak belirlemeniz, gideceğiniz yolun zorluklarını giderecek, işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Hangi konularda eksiğinizin olduğunu belirledikten sonra konular eğer fazla ise gözünüz korkmasın. Henüz yolun başındayken zihninize “yapamayacağım” mesajını vermek istemezsiniz. Büyük meselelerle uğraşmak her zaman zordur, başa çıkmak için parçalara bölerek küçük parçalara ayırmanız gerekir. Kendinize kotalar koyarak bir bölümü bitirip daha sonra bir sonraki bölüme geçin. Bölüm sonlarına kendiniz için küçük ödüller koymanız motivasyonunuzu arttıracaktır.

Önemli olanın çok çalışmak değil istikrarlı olmak olduğunu unutmamalısınız. Eksikler bir günde oluşmadığı gibi bir günde de tamamlanmayacak. Sabır ve sebat ile devam ettiğinizde başaramayacağınız hiçbir yok. Ümitsizliğe kapılmadan devam ettiğinizde başarının kendiliğinden geldiğini göreceksiniz.

Paylaş:

Facebook
Twitter
LinkedIn

En Çok Okunan Yazılar

21 Gün Kuralı Nedir?

 Bazen bir alışkanlık kazanmak için yahut bir alışkanlıktan vazgeçmek için denemeler yaparız ve ilk birkaç gün iyi giderken sonraki günlerde istikrar sağlayamadığımız olur. Böylesi durumlarda

Dil Öğrenme Teknikleri

Yeni bir dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken bazı teknikler mevcuttur. Bunlardan ilki kesinlikle kelime ezberi yapmaktır. Bir dilde yeterince yetkin olmak istiyorsanız kelime haznenizin geniş